Всички Ривови вече бият наред

Победоносният хасковски отбор

Семейство Ривови вече са бойци второ поколение. След като старшият Георги Ривов стигна до генерален секретар на Българската федерация по карате, а съпругата му Адриана е доказан треньор, по пътя на родителите тръгнаха всички от многобройната челяд на Ривови. Васил Ривов е шампион отдавна, Ваня Ривова редовно печели медали, а наскоро дебютът направи и най-малкия Петко. Въпреки скромния опит, 9-годишния бе хвърлен в мелачката на Националния шампионат по карате, който се проведе този уикенд във Велико Търново. Момчето се представи достойно.

Семейната колекция от медали попълни баткото Васил, който прегази всички в категория до 52 кг на дисциплината Кумите, във възрастова група 14-16 години. Васко взе и бронз на Ката, отборно. „Опасната“ тинейджърка Ваня Ривова пък се окичи с бронз на Кумите, постигайки 4 победи в оспорваната категория до 59 кг при 16-18-годишните. За пореден път лидер на хасковския клуб Вадо рю бе националката Силвия Вангелова, която спечели 3 златни медала! Тя бе безапелационна при 16-18-годишните в кат. 59 килограма, спечели и златото в демонстративната дисциплина Ката. После прескочи при жените и не остави шанс на дамите в кат. До 55 кг на Кумите, като на финала победи сръбска национална състезателка със спечелени медали от европейско първенство. Сръбкинята имала двойно гражданство, затова може да участва и на нашето национално първенство.

Тази година държавното първенство се провеждаше за пръв път едновременно за всички възрастови групи. За медалите се бориха 500 състезатели от 27 клуба от цялата страна. Хасковлии от „Вадо-рю“ участваха с 11 каратеки и спечелиха 12 медала - 4 златни, 2 сребърни и 6 бронзови медала.

Ето и останалите медалисти

Теодора Павлова 14-16 г. – 2 място в КАТА индивидуално
Никола Иванов 12-14 г. – 2 място в КУМИТЕ индивидуално - 55кг
Ваня Ривова 16-18 г. – 3 място в КУМИТЕ индивидуално + 59кг и 3 място в КАТА индивидуално
Серкан Лятиф 14-16 г. – 3 място в КУМИТЕ индивидуално - 63кг.
Отборно КАТА девойки 12-18 г. – 3 място : Силвия Вангелова, Теодора Павлова, Ваня Ривова
Отборно КАТА младежи 12-18 г. – 3 място : Васил Ривов, Никола Иванов, Толга Али
Атанас Оцетаров 12-14г. – 5 място в Кумите индивидуално + 55кг