От х:

Днес в x:

Какво свършиха депутатите за 2015 година

Народното събрание е приело 138 закона, 156 решения и две декларации тази година, сочи справка на парламента. Проведени са 131 пленарни заседания, като 11 от тях са били извънредни.

Постъпилите през 2015 г. законопроекти са 570, като 348 от тях са внесени от народни представители. Проектите за решения, внесени през изминалата година, са 162, а проектите за обръщения и декларации са 16, предаде Дарик.

Използваното парламентарно време за осъществяването на контролната функция на парламента през 2015 г. е 145 часа и 46 минути. 125 часа и 46 минути са били посветени на редовния парламентарен контрол и 20 часа - на блиц-контрол.

Парламентарният контрол е провеждан в 38 пленарни заседания в петък и в две извънредни заседания, посветени на парламентарен контрол. В рамките на 10 заседания е имало блиц контрол.

През годината в Народното събрание са постъпили 1699 въпроса и 123 питания. Членовете на кабинета са отговорили на 1353 въпроса и 74 питания.

През четвъртата си сесия 43-ото Народно събрание е приело 55 закона, 51 решения и една декларация. През сесията парламентът е имал 46 пленарни заседания, като пет от тях са били извънредни. За периода от 1 септември до 17 декември 2015 г. са внесени 74 законопроекта, като 37 от тях са на народни представители. Постъпили са 45 проекта за решения, от тях 38 са от депутати.

Тази есен депутатите са приели девет изцяло нови закона - за предучилищното и училищното образование, за Държавна агенция „Разузнаване", за военното разузнаване, за счетоводството, за управление на средствата от Европейските структурни и инвестиционни фондове, Кодекс за застраховането, както и законите за държавния бюджет и за бюджетите на НЗОК и ДОО за 2016 г.

Народното събрание прие през изминалата сесия промени в Конституцията на Република България, в Наказателния кодекс, в Закона за специалните разузнавателни средства, в Закона за лечебните заведения, в Закона за обществените поръчки, в Закона за убежището и бежанците и т.н. Парламентът гласува и Декларация във връзка с отправената покана към Черна гора за членство в НАТО.

Използваното парламентарно време за осъществяването на контролната функция на парламента е 31 часа и 21 минути. 25 часа и 21 минути са били посветени на редовния парламентарен контрол и 6 часа - на блиц-контрол. Парламентарният контрол е провеждан в 12 пленарни заседания в петък, в 3 заседания е имало блиц контрол.

През четвъртата сесия на 43-ото Народно събрание са постъпили 516 въпроса и 37 питания. Членовете на кабинета са отговорили на 344 въпроса и 14 питания.

На най-много въпроси и питания е отговорил министърът на финансите Владислав Горанов - 60. След него са министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова - 45, заместник министър-председателят по коалиционна политика и държавна администрация и министър на вътрешните работи Румяна Бъчварова - 40, министърът на земеделието и храните Десислава Танева - 38, министърът на образованието и науката Тодор Танев - 23, заместник министър-председателят по демографската и социалната политика и министър на труда и социалната политика Ивайло Калфин - 18, министърът на околната среда и водите Ивелина Василева - 17 и министърът на отбраната Николай Ненчев - 16.

Най-много въпроси и питания са отправили народните представители Петър Славов - 81, Светослав Белемезов - 39, Мартин Димитров - 37, Валентин Павлов - 26, Светла Бъчварова - 25 и Красимир Янков - 20.

По време на блиц контрола са зададени общо 43 въпроса към министър-председателя Бойко Борисов и вицепремиерите.

Източник: actualno.com

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Последни новини