Антоанета Стефанова води на Европейското

Антоанета Стефанова поведе в класирането след първия ден на Европейско първенство по ускорен шахмат в Кутаиси (Грузия). Световната шампионка по ускорен шахмат от 2012 година спечели първите си четири партии от шампионата.

В първия кръг българската се наложи с черните фигури срещу Сопико Тереладзе (Грузия), а след това победи с белите Нино Хурцидзе (Гурция). В третия кръг Стефанова спечели с черните фигури срещу рускинята Дария Чарочкина, а в четвъртия надделя с белите на 36-ия ход срещу Кетеван Арахамия-Грант (Шотландия).

Така Стефанова има 4.0 точки след първите четири кръга и води в класирането заедно с украинката Инна Гапоненко, която има същия актив. Победителката ще бъде определена на 3 юни след изиграването на 11 кръга по швейцарската система с контрола на игра по 15 минути за всяка състезателка плюс добавени 10 секунди на ход.