“Хасково” най-после с победа – 3:0 срещу “Банско” на Ямача

Футболният тим на Хасково записа първата си победа от доста време насам, като би на Ямача отбора на Банско с 3:0 в първия осминафинален мач за купата на България. Двубоят започна в 14.30 часа и се игра при непрестанен дъжд на терен, приличащ на нещо средно между баница и крем карамел.

Резултатът бе открит още в 9 минута с гол на Атанас Чепилов. Само четири минути по-късно Димитър Алексиев удвои след чудесно центриране на Дончо Атанасов. Третото попадение падна в 63 минута, когато за класическия резултат се разписа Джихат Кямил.

Момчетата на треньора Емил Велев играха надъхано и непрекъснато атакуваха вратата на противника, въпреки разкаляния терен и трудните условия за игра. Гостите също направиха няколко остри атаки и имаха своите шансове, но късметът не беше на тяхна страна. Веднъж дори гредата спаси мрежата на Боян Пейков. През второто полувреме пък точно пред вратата му имаше огромна локва, която играеше ролята на краен защитник и на няколко пъти пресече вражески пасове.

Двата отбора получиха по един жълт картон – от отбора на Хасково наказан бе Олег Шалаев, а от гостите - Иван Топузов.

Три смени направи в отбора си треньорът на Хасково, и трите през второто полувреме. В 55 минута Митко Плахов влезе на мястото на Майкъл Тевия, в 61-ата Деян Лозев смени капитана Дончо Атанасов, а десет минути преди края Владислав Узунов влезе в игра на мястото на Олег Шалаев.

Срещата бе наблюдавана от малобройна публика – осемдесетина души, събрани без проблем под козирката.