От командировка в Москва към Сибир се прибират руснак, евреин и чукча. Руснакът изпил всичките си пари в Москва и се чуди как да се напие. И рекъл на чукчата:
- Чукча вие сте древен и мъдър народ. Аз ще ти задам един въпрос, ако ми отговориш аз ще ти дам една рубла, ако не, ти ще ми дадеш една. Какво е това мъничко червеничко с зелена дръжчица?
- Не знам! - отговорил чукчата.
Ама можеш ли да се напиеш с една рубла.
- Чукча вие сте древен и мъдър народ, хайде ще ти задам още един въпрос. Какво е това две мънички червенички с две зелени дръжчици?
Чукчата пак казал:
- Не знам!
- Две череши бе чукча- казал руснака взел парите и отишъл да пие.
След 1 час се връща клатушкай се и чува от купето евреина:
- Чукча вие сте древен и мъдър народ, хайде ще ти задам още един въпрос, и ако ми отговориш аз ще ти да една рубла, ако не ти ще ми дадеш една. Какво е това 564 малки червенички за 564 зелени дръжчици?
Отива Манго при доктора.
-Абе, докторе, Айше само забременява, вече 10 деца имаме, не мога да ги изхранвам, кажи какво да правя?
-Абе, Манго ти за презервативи не си ли чувал? Я,пробвай да видиш как е!
След 3 месеца Манго се връща при доктора.
-Докторе, тия презервативи за нищо не стават, жената по 3 ги гълта и сега 11-то дете чакам.