Понеделник, 24 август 2026 | Хасково 24°

Глобиха две заведения в Димитровград

Две заведения за хранене в Димитровград са отнесли глоби заради нарушения в наредбите, казаха от хасковския клон на Агенцията по храните. В единия обект не е спазено изискването за хигиенизиране на плота, върху който се приготвя храната.

"Това е второ нарушение в обекта, ако отново бъде засечена нередност, заведението ще бъде затворено", коментира д-р Христо Вълчанов от Агенцията по храните.

В другият хранителен обект не е спазено изискването за разделно съхранение на продуктите, инспекторите са открили и проблеми с водената там документация.

Пред Dimitrovgrad.bgvesti.net д-р Вълчанов каза, че Агенцията нямат право да назове имената на хранителните обекти, това става само ако има нарушение, застарашаващо човешкото здраве.

Dimitrovgrad.bgvesti.net

Сподели

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 16 (728x90)
Реклама — Зона 3 (728x90)