Мега спорт с 10 златни медала от Боровец

10 златни,2 сребърни и 3 бронзови медала завоюваха състезателите на хасковския клуб „Мега спорт“ на Държавния шампионат по аеробна гимнастика в Боровец.

Във възрастовата група 7-8 години, индивидуално момичета първо място спечели Борислава Иванова, 2-ро-Дамла Арабаджи.В същата възраст при тройките със златно отличие се окичиха Борислава Иванова, Ванина Тодорова и Павела Митева. На трето място се класираха Радост Андреева, Александър Ангелов и Дамла Арабаджи. При индивидуално момчета- 7-8 годишни първо място заслужи Александър Ангелов, който бе за пръв път на състезание. Във възрастовата група 9-11 годишни, индивидуално момичета златото спечели Симона Благоева, трето място взе Росица Ванчева. При тройките в същата група първо място завоюваха Михаела Василева, Моника Мишева и Кети Маркова, а 2-ро-Християна Кайрякова, Росица Ванчева и Радина Бодурова. При групите отново 1-во място заслужиха Михаела Василева, Християна Кайрякова, Златина Тодева, Радина Бодурова, Кети Маркова и Моника Мишева.

Във възрастова група 12-14- златото отнесе Дарина Пашова, среброто-Минна Ангелова. При тройките в същата възрастова група златен медал завоюваха Минна Ангелова, Дарина Пашова и Мария Ленкова. Групите при 12-14 годишните златният медал отиде отново при „Мега спорт“- Нина Ценова, Дарина Пащова, Минна Ангелова, Мария Ленкова, Габриела Черкезова и Ива Ангелова.

Във възрастова група 15-17 години, индивидуално момчета, 1-во място спечели Тодор Николов.

Въпреки тежките контузии, Минна Ангелова и Габриела Черкезова направиха всичко възможно да изпълнят съчетанията си по най- добрия начин, за да може отборът да се класира с най-добрия жребий за международния турнир- Borovets Aerobic Open 2011, който ще се състои на 13-15 май. В момента целият отбор е на тренировъчен лагер в хотел „Самоков“. Всички състезатели на треньорката Мартина Маринова са класирани за международния турнир.