Избират спортист на годината

Христо Цонков

Традиционната анкета за спортист, треньор и учител по физическо в Димитровград стартира общината, каза отговорникът по спортните дейности Христо Цонков. 21 спортни клуба в Димитровград, както и журналисти ще имат право да номинират представители от различните спортове.

На 14 декември в Спортната зала комисия от специалисти, журналисти и победителите в анкетата от миналата година ще изберат най-добрите в своята област през 2010-та.

При избор на спортист под внимание ще се вземат резултатите, постигнати от кандидатите в олимпийски, световни състезания и областни и общински мероприятия.

Най-добрият треньор ще бъде избаран след анализ на класирането на водения от него отбор пред 2010 година. По същия критерии ще се търси и най-добре справилият се учител по физическо възпитание в образователната сфера.

Тържествената церемония на която ще бъдат обявени победителите в отделните категории ще се проведе на 20 декември от 18 часа в мехава "Банска".