От х:

Днес в x:

18 °C

Пристигането на US самолетите мистериозно бе отложено

Американските самолети няма да пристигнат днес, може би другата седмица, обяви министърът на отбраната Димитър Стоянов, без да обясни каква е причината за внезапното решение.

Стоянов и министърът на спорта Енчо Керязов разговаряха в Ямбол с кметове на общини в региона по повод предстоящото разполагане на американски самолети-цистерни „Боинг КС-135“ в авиобаза „Безмер“ и на до 250 военнослужещи.

Димитър Стоянов посочи, че се надява напрежението да спадне след предоставянето на допълнителна информация на кметовете.

Министърът отбеляза, че е дошъл не за да убеждава или разубеждава кметовете на общинните, а да предостави информацията, която е необходима, и да се преодолеят страховете, които били излишни.

Междувременно Гражданска инициатива „Будители“ стартира онлайн петиция против разполагането на американски в авиобаза „Безмер“, като само за няколко часа подписката събра над 600 подписа. От НПО-то се обявиха категорично против разполаганите на каквито и да било чужди самолети на територията на България, защото според тях това е пряка заплаха за националната сигурност на страната, въпреки обещанията на САЩ да ни защитят.

От „Будители“ подкрепят мирния и справедлив протест от 18 часа днес на жителите на Безмер и призовават всички будни граждани да излязат на масови протести в цялата страна и да защитят мира, здравето и сигурността на тях, техните деца и родината.

Източник: offnews

Видеа по темата

Facebook коментари

Коментари в сайта

Трябва да сте регистриран потребител за да можете да коментирате. Правилата - тук.