Четвъртък, 20 август 2026 | Хасково Слънчево 35°

Представител на Върховния комисариат по бежанците посети Хасково

Областният управител на област Хасково Мехмед Атаман и заместник областният управител Митко Петров проведоха работна среща със Седа Кузуджу - представител на Върховния комисариат на ООН за бежанците в България. Това съобщиха от Областната администрация в Хасково.

Обсъдени са теми, касаещи нуждите на бежанците, пребиваващи в областта - тяхната интеграция в приемащата общност, включително образование, социално подпомагане и заетост. През своята дългогодишна кариера в ООН Седа Кузуджу ръководи операции при извънредни ситуации в различни региони - Турция, Тайланд, Китай, Сърбия, Кения и Словакия. Тя има дългогодишен опит в работата с бежанци, търсещи убежище, подпомагане на интеграцията им в различни аспекти на обществото, както и разработването на политики за закрила на уязвими групи.

Областният управител Мехмед Атаман изрази своята готовност за сътрудничество, за да бъде осигурена необходимата подкрепа за пълноценна интеграция на бежанците в обществото.

 
 

Сподели

Реклама — Зона 16 (728x90)

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 3 (728x90)