Вторник, 25 август 2026 | Хасково Незначителна облачност 34°
Хасково България Светът Спорт Обяви Видео eTV

Manu Chao ще издаде през септември първия си албум от 17 години, „Viva Tu“

След като през май Manu Chao представи заглавното парче, по-долу може да чуете и втория сингъл от предстоящия проект, „São Paulo Motoboy“.

Роденият във Франция, но базиран в Испания изпълнител Manu Chao е готов да издаде следващия си албум – и първият му от 2007 г. – на 20 септември.

За предстоящия нов проект, „Viva Tu“, той казва, че е „вдъхновен от неговите пътувания и ежедневния живот на хората“, с песни на испански, френски, португалски и английски, с колаборации с Willie Nelson в „Heaven’s Bad Day“ и френския певец Laeti на „Tu Te Vas“.

Chao сподели втория сингъл от албума, „São Paulo Motoboy“. Твърди се, че песента е „братска почит към всички куриери в Сао Пауло, които рискуват ежедневния си живот, докато карат своите двуколесни превозни средства из огромния метрополис“, според съобщение за пресата.

Проектът, подобно на неговите сингли и съответни музикални видеоклипове, по подобен начин ще се занимава с глобални проблеми и активизъм. Видеото за „São Paulo Motoboy“ включва завладяващ документален филм, описващ ежедневието на „motoboys“ в Сао Пауло.

Последното пълнометражно издание на Chao – преди цели 17 години бе „La Radiolina“. Въпреки това, той почти не остава неактивен през този период, като си сътрудничи по проекти с Bomba Estéreo, Rumbakana, Charlart58, Carlangas, Dani Lança и Calypso Rose. В момента той също е на световно турне, като до септември са планирани спирки в Испания, Италия и Франция.

Сподели

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 16 (728x90)
Реклама — Зона 3 (728x90)