Два медала в спортното ориентиране за Елица Ксиаопу

Изображение 1 от 2

Елица Ксиаопу от хасковския клуб "Компас 1994" спечели два медала в Старозагорските Бани, където през почивните дни се проведоха двата старта на традиционното състезание по спортно ориентиране за Купите на Професионалните съюзи Подкрепа и КНСБ, организирано от Мини "Марица Изток".

Възпитаничката на СУ "В. Левски" в Хасково бе първа през първия състезателен ден и трета през втория при момичетата до 12 години.

В състезанията се включиха 25 клуба от страната с над 220 участници и разширения национален отбор на България - мъже, жени и младежи, които пък проведоха няколкодневен лагер в курорта с минералните извори. "Компас 1994" се представи с 12 състезатели. След най-добре класиралата се Елица Ксиаопу, се нареждат Деяна Николова с 4-то място при жени-елит през първия ден, Енфун Ксиаопу, която стана също четвърта при 14-годишните в първата надпревара и Дияна Янева, която зае 4-то място при 18-годишните през втория ден.