Четвъртък, 20 август 2026 | Хасково Слънчево 35°
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

Френски министри нарушавали мерките на тайни партита

Френският вътрешен министър Дарманен възложи на префекта на парижката полиция да провери сигнали на медиите, които съобщават за участието на редица френски министри в тайни партита в ресторанти, които са затворени заради пандемията от коронавирус, предаде БГНЕС.

„Помолих префекта на парижката полиция да провери точността на докладваните факти и ако те бъдат потвърдени, да изправят пред съда организаторите и участниците в тези тайни вечери“, написа Дарманен в Tуитър.

Репортажът, излъчен от телевизионния канал M6, е от предполагаемо работещо тайно заведение, намиращо се в скъп квартал на Париж. Нито сервитьорите, нито клиентите носят маски. Каналът показа и кадри от частно парти, където десетки хора дойдоха без маски и не спазваха социална дистанция. Репортажът е заснет със скрита камера.

Журналистите са се свързали с един от организаторите на партито. Човекът, застанал пред камерата с променен глас, заяви, че е присъствал на вечери в ресторанти, на които са присъствали и членове на френското правителство.

Парижката полиция потвърди, че е започнала разследване, за да идентифицира организаторите и участниците в ъндърграунд партитата.

Глобата за нарушаване на ковид ограниченията е 135 евро. Организаторите на незаконни партита могат да получат до една година затвор и глоба от 15 000 евро.

Сподели

Реклама — Зона 16 (728x90)

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 3 (728x90)