„Асти” отпадна от турнира за Купа България, девойките са на пето място

След изключително здрав мач и продължения, хасковският хандбален тим „Асти 91” отпадна от турнира за Купа България за мъже. В днешния четвъртфинален двубой, хасковлии посрещаха ХК „Добруджа”. Мачът бе изключително оспорван, с няколко обрата в резултата.

Хасковлии започнаха добре и си осигуриха аванс, но гостите реализираха обрат, но хандбалистите на Хасково изравниха и в края на първото полувреме резултатът беше 11:11.

Второто полувреме отново започна с предимство за „Асти 91”. Домакините натрупаха аванс от 4 гола, но гостите стопиха пасива си и дори поведоха, подобно на първата част. В последните секунди на мача хандбалистите на Недялко Манолов и Самет Муртазали успяха да изравнят и редовното време на мача приключи при резултат 21:21, след което беше дадено продължение – две по 5 минути. В добавеното време гостите поведоха и не допуснаха обрат до края на мача. Така двубоят приключи с резултат 24:26 и ХК „Добруджа” се класира за полуфиналите в турнира, а хасковлии отпаднаха.

По време на мача не липсваха спорни съдийски отсъждания, които провокираха и двата треньорски щаба да реагират остро.

Хасковският хандбален клуб „Асти 91” продължава в първенството на мъжката „А” група.

Младите хандбалистки на „Хасково” пък се класираха на пето място в турнира за Купа България за девойки до 16 години, който се проведе в периода 19-21.03.2021 г. в зала „Вълчо Даскалов” в спортен комплекс „Спартак”. Днес възпитаничките на Ирина Миладинова изиграха последния си мач. Те се наложиха над „Мартен” (Русе) с резултат 27:21 гола, при което се класираха на пета позиция.

Индивидуално отличие за голмайстор на турнира получи Ана-Мария Васкова, която реализира 72 гола.

Купата на България спечели ХК „Бъки” (Габрово).