Баскетболистите на „Хасково” втори в класирането след успех над „Берое”

Баскетболистите на „Хасково” се наредиха на второ място във временното класиране в първенството на „Б” група за мъже – Зона юг. Те изместиха БК „Берое” (Б) – Стара Загора, след като записаха днес победа над тима с резултат 96:75 точки.

Началото на мача в спортна зала „Дружба” беше благоприятно за заразлии, които взеха аванс и дори успяха да си запазят преднината до полувремето. След почивката хасковлии, ръководени от играещия треньор Янко Желев, успяха да се мобилизират и стигнаха до обрат. До края на срещата те затвърдиха превъзходството си, стигайки до победата.

Най-резултатен за хасковлии беше Владимир Георгиев с отбелязани 23 точки.

След приключване на днешния двубой лидер в баскетболното първенство с мач повече е БК „Ямбол” (Б) с 31 точки, а БК „Хасково” е с актив от 27 точки.