ОФК „Хасково” започна полусезона с победа над „Несебър” с 5:0

ОФК „Хасково” започна с победа полусезона от футболното първенство на Югоизточна трета лига. В 18-ия кръг от надпреварата момчетата на треньора Живко Иробалиев се наложиха над ФК „Несебър” с 5:0.

Домакини бяха хасковлии. Срещата обаче се игра в Харманли заради ремонт на терена на стадион „Хасково”.

Първото полувреме на двубоя завърши при резултат 1:0 с гол от дузпа на Иван Тошев в 33-ата минута. След почивката той удвои резултата. Третият гол отбеляза Димитър Палазов. Във вратата на „Несебър” се разписа и Вълчан Чанев. Крайният резултат оформи Джан Халим.

Това е втора поредна победа за червено-белите за този месец, които изиграха мач, който беше отложен от предния полусезон. През миналата седмица ОФК „Хасково” победи ФК „Спартак” в Пловдив с резултат 0:1. На 24.02.2021 г. от 14 часа предстои хасковлии да изиграят и втория си отложен мач – срещу ФК „Розова долина” (Казанлък), който също ще се проведе в Харманли.

В следващия кръг от редовните срещи хасковлии ще играят срещу „Марица 1921” в Пловдив на 27.02.2021 г. от 14 часа.

В друг двубой днес ФК „Димитровград 1947” записа равенство 1:1 срещу ФК „Сокол” в Марково, а двубоят между „Извор” (Горски извор) и „Загорец” (Нова Загора) беше отложен заради наводнен терен.