Григор Димитров потегли с победа в Антверпен

ригор Димитров започна с победа участието си на турнира в Антверпен. Българският тенисист надигра Пабло Андухар от Испания след обрат - 4:6, 6:3, 6:4.

Срещата от втория кръг на надпреварата продължи 2.20 часа.

Димитров, който е четвърти поставен в основната схема, започна участието си направо от втория кръг.

Това е четвърта победа за Димитров в петия му мач срещу Андухар. Единственото поражение на българина от испанеца е от 2011 г.В хода на срещата Димитров реализира девет аса, но допусна и пет двойни грешки. Българинът беше стабилен в сервис геймовете си, печелейки над 80% от точките, разиграни при първото му подаване.

Първият сет се движеше гейм за гейм преди Андухар да направи пробив за 5:4. Това се оказа и решаващо, за да може испанецът да вземе първата част.

Последва добра игра от Димитров, който започна силно във втория сет и бързо поведе с 3:0. До края на сета световният №20 нямаше проблем да изравни резултата. Третата част продължи по същия начин и Димитров поведе с два пробива при 4:1.

Андухар върна единия от тях, но силите му не стигнаха за повече. Мачът приключи при 6:4 след 2.20 часа.

В следващия кръг Димитров ще чака победителя от срещата между Камерън Нори и Милош Раонич.

Източник: dnevnik.bg