Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Мастърсa в Рим

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3,854 милиона евро.

Поставеният под номер 15 Димитров надделя над представителя на домакините Яник Синер с 4:6, 6:4, 6:4 след почти два часа и половина игра.

Синер стартира мача с пробив и запази преднината си до края на първия сет.

Във втората част италианецът отново започна с брейк, но Димитров веднага го върна, в десетия гейм българинът отново спечели подаването на съперника си, за да изравни резултата.

Димитров, полуфиналист в надпреварата през 2014 година, дръпна с 5:2 в третата част, но Синер намали за 5:4 и сервираше за изравняване на геймовете. Българинът пропусна първите четири мачбола, но при петия италианецът допусна лека грешка на мрежата и това се оказа решаващо.

С успеха днес хасковлията си осигури 75 хиляди евро и 180 точки за световната ранглиста, в която заема 22-ото място в момента.

За място на полуфиналите той очаква победителя от двубоя между Юго Юмбер (Франция) и Денис Шаповалов (Канада).