5 златни медала за "Гранд" от Национален турнир по спортни танци

Състезателите на хасковския клуб "Гранд" спечелиха 5 златни медала от провелия се Национален турнир по спортни танци в Стара Загора, организиран от клуб по спортни танци “Денс Юник“, Община Стара Загора и Българската федерация по спортни танци.

"Практически всички наши състезатели, които участваха, завършиха първи в своите категории, съобщиха от хасковския клуб "Гранд" с ръководители Николай Манолов и Павлина Вълчева.

В клас 15 "В" латина доминираха Марин Мартинов и Диляна Димитрова, а във вечерната част спечелиха с почти пълно единодушие - 33 от 35 възможни първи места от съдиите, и надпреварата при юноши старша възраст в латиноамериканската програма. Така те завършиха с две победи от две състезания.
    Тяхното постижение бе дублирано от Братан Братанов и Калина Джамбазка, съвместна двойка на "Гранд" - Хасково и "Гардения" - София. .
    Братан и Калина се класираха първи в клас "А" латина, а във вечерната част спечелиха и турнира Купа Стара Загора при състезатели над 19 години.

Успехът на "Гранд" бе допълнен и в турнира “Изгряващи звезди“, където Божана Тодорова спечели златен медал при момичета соло до 9 години.

"5 от 5 победи! Доволни сме от резултата и от самото представяне на децата", казаха още от хасковския клуб. От тима изказаха специални адмирации към организаторите от “Денс Юник“, които се бяха погрижили за вечерната част участниците да танцуват на жива музика - това допринесе за още по-добра атмосфера и представяне на двойките.

Последното състезание за 2019 година за танцьорите на "Гранд" ще бъде на 7 декември, на Международен турнир в Бургас.