11 °C

АФК „Хасково” мачка „Герганин извор” с 4:2

АФК „Хасково” разби „Герганин извор” (Бисер) в мач от първенството на „А” Областната футболна група.

Срещата от 8-ия кръг от първенството се игра на стадион „Хеброс” в Харманли. Резултатът откриха гостите с точен изстрел на Христо Димитров в 20-тата минута, който по-късно се разписа и с още едно точно попадение. При подновяване на играта след почивката, голове за червено-белите отбеляха още Слави Стефанов и Стефан Русев.

В 75-тата минута домакините успяха да се разпишат с гол на Владислав Стефанов. Десетина минути преди края на редовното време стопиха разликата с 4:2 с точно попадение на Димитър Спиров.

От ръководството на хасковския тим коментираха, че отборът се е представил чудесно в мача, изпъстрен с много нерви, страсти, грубости и поне 3 спестени червени картона за домакините, но въпреки това е постигната победа.

В следващия кръг от футболното първенство АФК „Хасково” ще бъде домакин в мача срещу „Извор” (Горски извор). Срещата ще се играе на 2 ноември 2019 година от 14:30 часа на стадиона на „Ямача”.