28-годишен за трети път спечели кроса от Димитровград до Хасково

28-годишният дряновец Стоян Владков за трити път спечели лекоатлетическия крос „Ванко Дяков“. Състезателят на "Дунав" (Русе) избяга 14-километровото трасе от Димитровград до Хасково за 52 минути и 45 секунди.

След финала до сградата на НАП в Хасково, младият мъж заяви, че не усеща умора от кроса. Той дори се пошегува, че може още веднъж да пробяга дистанцията.

"Хубаво състезание, любимо трасе, организацията е на много високо ниво", сподели победителят секунди след пробягване на дистанцията. Младият лекоатлет сподели, че е учител по физическо възпитание и спорт в училище "Йордан Йовков" в Русе и е треньор по лека атлетика.

Втори в състезанието финишира съотборникът му Янислав Тодоров, а трети е Дилян Бояджиев от Димитровград.

Първа при жените финишира Маринела Нинева от "Локомотив" (Дряново). Тя записа време 55 минути и 58 секунди.

В състезанието участваха 48 души от различни градове на страната - София, Велико Търново, Стара Загора, Пловдив, Дряново, Койнаре, Панагюрище, Димитровград и Хасково. 10 от състезателите са жени и девойки. Най-младият участник е 9-годишният Мартин Панайотов, а най-възрастния е хасковлията Петър Николов на 72 години.

Кросът е част от програмата на община Хасково за Деня на града - 8 септември. Проведе се със съдействието на местния клуб "Атлетик". От кметството бяха осигурили общо 2000 лева за призьорите в различните възрастови групи. На финала беше Димитър Дяков - брат на Ванко Дяков.