Четвъртък, 20 август 2026 | Хасково Слънчево 31°
Хасково България Светът Обяви Видео eTV

Фирмите подават декларация за дължими данъци за първо тримесечие на 2017 година

Всяко предприятие или самоосигуряващо се лице, което изплаща на физически лица доходи извън тези по трудов договор и е задължено да удържа данък, трябва да подаде декларация за дължими данъци, съобщават от пресцентъра на НАП. Декларацията по чл. 55, ал. 1 от ЗДДФЛ и по чл. 201, ал. 1 от ЗКПО за дължими данъци (образец 4001), се подава в сроковете за внасяне на дължимите данъци.

Декларацията трябва да се подаде от фирми и самоосигуряващи се лица, които през първото тримесечие на 2017 година са платили на физически лица доходи по извънтрудови правоотношения или наем и са удържали авансов данък върху тези доходи. Дължимите авансови данъци се декларират в НАП до 02 май 2017 год /тъй като 30 април и 1 май са почивни дни/.

Декларацията за дължими данъци (образец 4001) се представя в НАП и за окончателните данъци, удържани върху доходите на чуждестранни физически лица у нас (например върху възнаграждения за услуги, неустойки, обезщетения, стипендии за обучение в България, доходи от лихви и други), както и за окончателните данъци дължими от местни и чуждестранни физически лица като например върху доходите от дивиденти и ликвидационни дялове и др. Формулярът се подава и за данъци при източника по Закона за корпоративното подоходно облагане, като например данъци върху дивидентите и ликвидационните дялове в полза на чужди фирми и местни дружества, които не са търговци, включително общините.

Декларациите се подават в офисите на НАП, лично или чрез упълномощено лице, по пощата с обратна разписка, или по интернет, подписани с електронен подпис.

Сподели

Реклама — Зона 16 (728x90)

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 3 (728x90)