Димитровградските борци с 10 медала от турнира по борба в зала "Младост"

Първо място в отборното класиране на Международния турнир за деца по борба за деца "Еньо Вълчев" завоюва за 10-та година СК по борба -Димитровград. Местните състезатели спечелиха общо 10 медала в надпреварата, провела се в Спортна зала "Младост". На второ място се класира отбор от турския град Одрин, а на трето - борцов клуб от Гълъбово.

Носители на златни медали са Денис Ибрям (кат. 32 кг), Милен Канев (кат. 42 кг), Александър Тулба (кат. 59 кг), Кристиян Димов (кат. 53 кг). Последният спечели купата на името на Еньо Вълчев.

С бронзови отличия се окичиха Денис Наим (кат. 35 кг) ,Делян Янев (кат. 73 кг), Владимир Мандалов (кат. 28 кг). Сребро завоюва Пламен Христов (кат. 26 кг) от подготвителната група. Борис Бонев (кат. 30 кг) и Стефан Гочев (кат. 26 кг). също от подготвителната група спечелиха бронз от турнира. Припомняме, че в юбилейното 10-то издание на международната надпревара участваха над 140 борци от 13 български клуба и отбори от Турция, Македония и Молдова.

Източник: Dimitrovgrad.bgvesti.NET