Кош след кош пред празни трибуни в Дружба

Хасково курмува коша на монтана от самото начало

Хасковските баскет фенове изтеглиха възможно най-късата клечка за този баскетболен уикенд. Техният отбор изигра рядко резултатен мач като вкара 112 точки на гостуващия Монтана, а общо в двубоя двата тима си отбелязоха 201 точки! Шоуто „кош след кош” обаче не бе проследено наживо от нито един зрител, след като местния отбор изтърпява първото от двете си домакинства без публика. 50-на запалени почитатели на БК "Хасково 2012" драха гърла пред видеоекрани пред заключените врати на залата. За да бъде чута все пак подкрепата им се бяха снаряжили с тъпан.      Наказанието на местния отбор бе наложено заради нахлуване на фенове по време на загуба вкъщи от Нефтохимик с две точки. Именно Нафтата е следващия съперник на Хасково, но мачът е в Бургас и ако има наказания ще е за сметка на техните фенове. Ние може да им уредим повода и да ги бием.

Мачът с Монтана бе безкрайно равностоен през първото полувреме, като първата четвъртина завърши дори наравно-27 на 27. На почивката разликата бе само 7 точки. После обаче бойките севернячки отпаднаха физически и след разгромна трета четвърт, Хасково взе преднина от над 20 точки, която не изтърваха до края. Финалната сирена дойде при 112:89. И двата отбора се надпревархваха да вкарват от всякакви позиции, като излъчиха цели 7 баскетболистки с двуцифрен точков актив. За Хасково мрежата скъса Олга Дубровина с 39 точки, Ралица Нанева записа 23, Анита Телайне 21, а новото попълнение Порша Харис показа освен точен мерник, донесъл 22 точки и здрава физика позволила й да спечели 10 борби. Над всички по този показател бе Телайне, която с ръста си бе като гръмоотвод на игрището и обра цели 21 отскочили топки.

Това е 10-а победа за сезона на Хасково, с което те запазват първа позиция в класирането на националната женска баскетболна лига.