Четвъртък, 20 август 2026 | Хасково Слънчево 33°

В Египет са открити големи находища на уран

Египетското управление за ядрените материали съобщи, че в страната са открити пет големи находища на уран.

Ръководителят на ведомството Мохсен Али Мохамедин съобщи, че уранът е открит в района Абу Зеним на Синайския полуостров, в Абу Рашид по крайбрежието на Червено море, в Сила, както и в района Гтар на 70 км от Хургада, предаде МИГнюз.

В Абу Рашид също така са открити 14 други редки елементи, включително церий, тербий и неодим, които могат да се използват в авиационната промишленост, електрониката и в производството на медицинска техника.

Тъй като Египет не разполага с необходимите технологии за добив и преработка на уран, за разработването на находищата ще бъде обявен международен търг, уточни Мохамедин.

Сподели

Реклама — Зона 16 (728x90)

Коментари в сайта (0)

Все още няма коментари. Бъди първият!

Вход
Реклама — Зона 3 (728x90)