ФК Димитровград размаза Спартак-Пловдив с четири гола

ФК Димитровград победи в домакински мач Спартак-Пловдив

ФК "Димитровград" 1947 победи отбора на „Спартак“ -Пловдив с 4:1 в мач, игран на стадион "Миньор" днес.

Още в 5-ата минута Мирослав Чилингиров откри за домакините. Малко по-късно Цветомир Матев с глава увеличи на 2:0.

В края на първото полувреме Георги Христов стана автор на третия гол за димитровградчани.

Николай Киров покачи на 4:0 за домакините, а в края на мача гостите върнаха едно попадение, при което обаче имаше съмнение за засада.

След днештага победа ФК Димитровград остава седмо място в класирането с 34 т. Борбата за място в челните позиции на групата остава, заявиха и днес от треньорския щаб.

Припомняме, че в есенния дял на първенството димитровградчани пак победиха "Спартак"-Пловдив, мача се игра в Града на тепетата.