Триумф за Тихомир и Дарина на Световната купа по аеробика в Португалия

Българските състезатели спечелиха златен медал в категория групи на първата за сезона Световната купа по спортна аеробика в Кантанхеде (Португалия), съобщиха от Съюза по аеробика в България. В състава на шампионския отбор са хасковлиите Тихомир Баротев, който е възпитаник на местния спортен клуб „Виолена” и Дарина Пашова. В тима влизат още Ана-Мария Стоилова, Ивелина Лукаки и Антонио Папазов.

Българският отбор зае първото място, оставяйки след себе си представителите на Русия и Китай.

Междувременно състезателите на „Виолена” заеха второ място в отборното класиране на Държавното първенство по аеробика в София. 14 състезатели на тима при 5-6 г.се окичиха със златни медали. Всички 13 състезатели от „клас Б” също се завърнаха с медали - 2 златни при 7-8 и 9-10 г. и един сребърен медал при 11-14 г.