Лудогорец влезе в Шампионската лига след 2:2 с Виктория (Пилзен)

Българският шампион Лудогорец (Разград) се класира за групите на Шампионската лига, след като постигна равенство 2:2 като гост с отбора на Виктория от чешкия град Пилзен.

В първата среща българите победиха с 2:0 и така с общ резултат 4:2 продължават напред.

Чехите поведоха с ранен гол още в 7-та минута, но още в 17' Върджил Мисиджан отбеляза гол за нашите, след който Виктория трябваше да върне поне 3, за да продължи.

В 60' Бакош от отбора на противника отбеляза гол, който беше отменен заради засада, която породи спорове.

Само 4 минути по-късно Матею от Виктория отбеляза гол, който беше признат и резултатът стана 2:1.

В дългото добавено време чешкият тим имаше шанс за нов гол, но вратарят Владо Стоянов спаси.

На петата минута от продължението обаче Клаудио Кешеру сложи точка на спора и с хубав гол прати отбора от Разград в най-престижния клубен евротурнир.

Състави

Виктория (Пилзен): Козачик, Хейда, Матею, Хубник, Хорава, Лимберски, Копич, Петржела, Дуриш, Бакош, Хромада

Лудогорец: Стоянов, Минев, Моци, Паломино, Натанаел, Дяков 80-(Кампаняро), Лукас Саша, Мисиджан (76-Кешеру), Марселиньо, Вандерсон (85-Пластун), Кафу