Григор пречупи флагман от испанската армада

Хасковската супер звезда на тенис Григор Димитров записа престижна победа над водещ член на потискащата световния тур испанска тенис армада, съсипала кариерите на не един и двама обещаващи таланти. Испанците са едни от най-многобройните в световния тенис тур и са известни с „интересните“ си резултати спрямо сънародниците, но от друга страна с игра на кило кръв и метър кожа спрямо всички останали. Днес в ролята на убиец на надежди бе третият най-силен испански тенисист в последните 5-6 години Фернандо Вердаско. Тази година му се случи да бие дори иконата на иберийския тенис Рафаел Надал, след което си повярва, че той е пиринейския флагман и ще бие вся и всьо в тениса. До срещата с Григор Димитров на мастърса в Монте Карло. В чудовищна битка на нерви, воля и характер българинът пречупи Вердаско с 2:1 сета/6:4 4:6 6:4/ и то при положение, че играта на нашия не вървеше, мачът бе крив и продължи 150 минути под изпиващото силите слънце на Южна Франция. Известният с чупливата си психика Димитров отрази цели 7 /седем/ възможности за пробив в последния гейм на мача за да вдигне триумфално ръце, в момент когато дори и най-близките му се бяха примирили със загубата. Защото развоят на мача предвещаваше драма.

Григор взе първият сет с 6:4 след единствен пробив и много уверена игра на първи и втори сервис. Във втория сет пък отрази няколко възможности за пробив, а на свой ред Вердаско се отърва от една с целия късмет на света-ударът му закачи с милиметър външната страна на линията на геймбол. Точно когато се очакваше завършващият удар, Гришо се пропука и сдаде подаването си, а с това и втория сет с 4:6. В третият, българската първа ракета поведе с два пробива и 4:1 но тогава допусна спад в играта си и допусна връщането на два поредни гейма до 4:3. При 5:4 Вердаско стигна до 0:40, което на тенис езика бяха три поредни точки за брейк. Нашият ги отрази, но упорито даваше точка след точка на съперника, който имаше още 4 /четири/ възможности за пробив и общо 7 в гейма. Нетипично за Гришо, но българинът издържа и прати Вердаско на почивка в Испания. В следващият кръг хасковския талант ще играе с още един дето победи Надал тази година-италианецът Фабио Фонини, което го качи на крилете на ентусиазма. Пожелаваме му същото приземяване.