„Мега спорт” с чувал медали от националното по аеробика в Боровец

Борислава Иванова

16 медала донесе в  Хасково „Мега спорт”  от XVI Национален турнир по спортна аеробика в Боровец.

Най-голямото количество –цели  9 от медалите са златни, две са  сребърните отличия и 5 -бронзовите.

Първото злато грабна при момчетата до 8 години  Румен Янакиев. В категорията сребърото също е за възпитаник на треньорката Мартина Маринова. Изработи го Стивън Панайотов.

При тройките Румен Янакиев, Мария Габрова и Александра Янкова станаха трети.

В индивидуалните турове при момичетата във възрастовата група 9-11 години Борислава Иванова отново стъпи на върха. Айробикгеният се класира първа, а съотборничката й Християна Кайрякова- трета.

Александър Ангелов отново се качи на най-високото стъпало, както в категория индивидуално момчета 9-11 години, така и в категорията смесени двойки, заедно с Борислава Иванова.

Златния, сребърния и бронзовия медал при тройките от 9 до 11 години също вече са в колекцията на “Мега спорт”. Златото завоюваха  Християна Кайрякова, Ванина Тодорова и Павела Митева. Среброто взеха Александър Ангелов, Алекс Ангелова и Борислава Иванова, а бронза-Дамла Арабаджи, Никол Стоименова и Кристина Добчева.

Групата при 9-11 годишните в състав: Никол Стоименова,Кристина Добчева, Ванина Тодорова, Християна Кайрякова и Павела Митева се класираха първи, както и групата при 12-14 годишните-Дарина Пашова,Нина Ценова, Ива Ангелова, Полин Иванова и Росица Ванчева.

Ива Ангелова се прибра у дома с бронзово отличие в категория индивидуално жени при 12-14 годишните, а заедно със Симона Благоева и Моника Мишева взеха златния медал при тройките.

При 15-17 годишните Габриела Мирчева направи чувала на "Мега спорт " още по-тежък. Тя спечели трето място, а тройката-Мария Ленкова, Габриела Черкезова и Над€я Паунова завоюва златото във възрастовата група.