Пиян мъж се прибира вкъщи. Отваря вратата и какво да види? Жена му с точилка в ръка. Когато вижда това пияният радостно възкликва:
- О, милата и баница ще ми прави!
Старшината :
- Защо минахте на червено?
Пияният шофьор:
- Защото от бялото получавам киселини.
Качва се в автобуса пиян мъж. По някое време идва контрольор, а се оказва, че пияния е без билет:
- За ракия имаш пари, а за билет - не?
- Ама аз бях на гости и един приятел даде ракия - оправдава се...
Пиян пикае до входа на ресторанта. Портиерът го вижда и го смъмря:
- Тук ли намери да пикаеш бе!
Пияния си го прибира и се хили.
- Кво се хилиш бе?
- Да не мислиш, че като съм го прибрал, та съм спрял...
Срещат се двама пияни. Единият пита:
- Еееййй, ззннаййшшш ллии ккколккуу ее ччъссъъ?
- Ъъ - хъъъ.
- Бблъггуудърряя.
Един дебел човек се качва в автобуса. След като се качил започнал да вика:
- Дайте път на чичкото с аквариума!!!
Едно дете станало и му отстъпило мястото си, след което го попитало:
- Чичк...
Пред входа на блока седят три стари моми и чоплят семки. Към тях се приближава порядъчно пийнал мъж, олюлява се и изфъфля, като посочва две от лелките с пръсти:
- Ти и ти...
Третата го поглежда коке...
- Скъпи, вчера оставих две бутилки водка в хладилника, а сега е само една. Защо?
- Ами… защото не съм я видял.
Пиян звъни на входната врата. От домофона се обажда женски глас:
- Кой е?
Пияният:
- Извинете, мъжът ви вкъщи ли е?
Жената:
- Не.
Пияният:
- А може ли да слезете да видите дали съм аз?
- Какво ти е? Не изглеждаш на себе си? Пиян ли си?!
- Напротив, днес съм отвратително трезвен!
Руски шеф изпраща подчинен със заръка да купи два вагона водка и да му ги достави. Един месец по-късно подопечният се връща при шефа си кюр-кютук пиян.
- Къде ми е водката бе? - попитал шефът.
- Изпих...
- Нещо ме цепи главата...
- Това просто е от вчерашното пиянство...
- Де да беше... Много по-зле е, това е от днешната трезвеност!
Пиян пътува в автобуса. Възмутена лелка му прави забележка:
- Господине, Вие сте пиян!
Мъжът отговаря:
- Знам, а Вие сте грозна!
Жената ехидно:
- Е и?
- Е и... Утре аз ще изтрезнея, но Вие ще си остан...
Много пиян бръснар бръсне клиент.
- Да не ме порежете?
- Приятелю, как мога да те порежа, като даже не те виждам.
- Пи ли?
- Не.
- Три ли?
- Не.
- А колко?
- Осем!