Силно представяне на „Виолена“ и „Мега спорт“ в Държавното по аеробика

Силно представяне записаха състезателките на двата хасковски спортни клуба „Виолена“ и „Мега спорт“ в изминалото IX Държавно първенство по спортна аеробика „Клас Б“ и турнир „Клас А“. Състезанията се проведоха в събота в многофункционалната зала на НСА „Васил Левски“ в София.

Състезателките на „Мега спорт“ извоюваха 15 медала, съобщи ръководителят Мартина Маринова.

10 златни медала в най-малката възрастова група 5-6-годишни - за

Велена Господинова, Вивиан Димова, Симона Лозева, Елиф Хашим, Божидара Георгиева, Анита Братанова, Ива Христова, Пламена Петрова, Никол Дечева, Жулиета Илиева.

Във възрастова група 7-8-годишни, малка формация, злато спечелиха Ясмин Мустафа и Александра Ангелова, сребро за Никол Мутафчиева и Гергана Гогова и бронз за Марина Димитрова и Бюшра Ремзи.

В същата възрастова група при голяма формация отново златен медал за Ясмин Мустафа, Александра Ангелова, Бюшра Ремзи, Марина Димитрова и Аляра Елмаз.

Във възрастова група 9-10-годишни, малка формация, със злато се окичиха и Велислава Мазгалова, Ивайла Чекмакова и Петя Карамфилова.

Впечатляващи успехи постигнаха и възпитаничките на „Виолена“, съобщи ръководителят Теменуга Илиева.

Всички 5-6-годишни се окичиха със златни медали. Това са Надежда Бечева, Виктория Вълчева, Александра Калинова, Джемре Стефанова и Йоана Иванова.

При 7-8-годишните, малка формация, пето място заеха Валерия Иванова и Сияна Тасманлиева.

При 9-10 г. два медала - златен за голяма формация Габриела Карева, Калин Минчев, Михаела Кориева, Мария Красимирова, Виктория Бакърджиева и сребърен за малка формация Габриела Карева, Калин Минчев. Малката формация на Михаела Кориева и Николета Василева остана 4-та, а Рая Димитрова и Мария Петева останаха 7-ми.

При 11- 14 г. три медала - два златни за малка формация Ивайла и Даниела Георгиеви и голяма формация Ивайла и Даниела Георгиевии, Криста Райчева, Виктория Димитрова, Зорница Дойчева, и един сребърен за малка формация Виктория Димитрова, Зорница Дойчева, Виктория Бакърджиева. Малката формация на дебютантката Мариета Генчева и Велина Илиева се класираха 6-ти.

При 15-19 г. един златен медал - за малка формация Йоана Митева и Криста Райчева.

При ДОП за мъже и жени - 4 то място за Лиляна Димитрова, Симона Иванова, Стела Божинова, Рени Ганева и Никол Стоименова.

„Поздравления от треньорския екип за всички 28 състезатели. Освен медалистите и останалите се представиха отлично и малко не им достигна, за да са сред призьорите.