Шаповалов спря Григор Димитров в Рим

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 3,854 милиона евро за първи път от 2014 година.

Поставеният под номер 15 Димитров загуби от 12-ия в схемата Денис Шаповалов (Канада) с 2:6, 6:3, 2:6 слeд почти два часа игра.

Шаповалов доминираше през първия сет, който взе след пробиви в третия и в седмия гейм.

Във втората част Димитров намери играта си. Той първоначално пропиля аванс от 3:1, но след 3:3 направи нова серия от три поредни гейма, за да изравни резултата.

Шаповалов дръпна с 3:0 в началото на третия сет и до края не позволи да бъде застигнат.

Българинът все пак си осигури 75 хиляди евро и 180 точки за световната ранглиста, в която ще се завърне в топ 20 на 19-ото място от следващата седмица.

Източник: offnews