Лекция пред 11 000: Словения ни изхвърли от европейското по волейбол

Cловения направо ни прегази на европейското първенство по волейбол пред 11 000 фенове. Българският национален отбор приключи с участието си, след като допусна тежка загуба от Словения с 1:3 (27:25, 17:25, 16:25, 17:25).

Играчите на селекционера Силвано Пранди съумяха да поведат в резултата в "Арена Стожице" в Любляна след като губеха с 21:24. Силно започнахме и втория гейм, в който поведохме с 6:2. Последва неочакван срив, който доведе резултата до 10:6, след което на полето силно играеха единствено домакините.

За Словения това бе първа победа срещу България през този век, като до тази вечер двата тима се бяха сблъсквали 3 пъти - всички завършвали с успех по 3:0 за "лъвовете".

Така България отпада от Евро 2019 и отбелязва тъжен край на годината след неуспеха в олимпийската квалификация във Варна преди месец. На първенството на континента бихме Румъния, Гърция и Португалия, загубихме от Италия, Франция и от домакините.

На 1/4-финалите Словения ще се изправи срещу Русия, след като "Сборная" не остави шансове на Гърция и спечели с класическото 3:0 гейма (25:16, 25:15, 25:16) двубоя от осминафиналната фаза.

Източник: dnes.bg