Хасковски финали на Европейското по аеробика в Баку

Националите на България при юношите и девойките, с хасковско присъствие,  участват на три финала на Европейското първенство  по спортна аеробика в Баку. Вчера те изработиха тази възможност с отлично представяне.

Борислава Иванова , която е от Хасково, в категория индивидуално девойки влиза на финала с шеста оценка - 20.050. Лидер до момента е световната шампионка Дария Тихонова.

При тройките Дамла Арабаджи, Християна Кайрякова и Нели Ташева-състезателки на хасковския клуб ”Мега спорт”, получиха 19.050 и заеха седмото място.

В категория Групи - Иванова, Алекс Ангелова, Лъчезара Стамова, Мария Тютюкова и Полина Гечева също се класираха за финал с шести резултат.

Русия спечели златния медал в отборната надпревара, следват тимовете на Румъния и Унгария.

Днес са финалите при юноши и девойки,  предстоят квалификациите за мъже и жени, при които също има силно хасковско присъствие в лицето на Дарина Пашова и Тихомир Баротев.