Волейболистките на „Левски” обърнаха „Раковски” в Димитровград

Волейболистките на „Левски” (София) записаха обрат срещу „Раковски” в Димитровград. Днес домакинките претърпяха покушение с резултат 2:3 гейма в мача от деветия кръг на женското първенство на България по волейбол.

Началото на срещата в зала „Младост” се оказа благоприятна за димитровградчанки, които взеха превес, спечелвайки първия гейм с (25:20). Във втория показаха категорично превъзходство и го спечелиха с (25:12). В третия обаче претърпяха тотален обрат и го загубиха с (18:25). Четвъртият се оказа изключително оспорван и завърши с (25:27). В тайбрека димитровградчанки отстъпиха с (9:15).

След днешния си мач момичетата на старши треньора Габриела Айшинова са на пета позиция с 13 точки, а днешният им съперник е на четвърта позиция с една точка аванс.

В десетия кръг от първенството димитровградчанки ще гостуват във Варна. Мачът срещу тамошния клуб „Перун” ще се играе на 8 февруари от 16 часа в Първа езикова гимназия.