Хасковски трибойци обраха купите от турнир в Созопол

Състезателите на хасковския спортен клуб по силов трибой "Аякс" се представиха достойно при участието си в традиционния турнир по вдигане от лег в Созопол.

В седмото издание на надпреварата и тримата хасковлии заеха челни позиции. На най-високото стъпало на почетната стълбичка в категория до 100 кг се изкачи Кирил Михайлов, който вдигна 227,5 кг щанга от лег. Той е безапелационен победител в категорията си, тъй като изпревари подгласника си с 12,5 кг.

Другият състезател на хасковския клуб „Аякс“ Георги Станчев се класира на второ място в категория до 80 кг. Трибоецът записа резултат от 157,5 кг. Първият в категорията е Христо Пройнов от Карлово, който вдигна 180-килограмова щанга.
    Успех в състезанието край морето реализира и председателят на хасковския клуб Ангел Киров. Той обаче участва в надпреварата по вдигане на 100-килограмова щанга за брой повторения до отказ. Киров записа 40 повторения и се класира на първо място.

Тримата хасковски състезатели получиха купи, грамоти и награди за участието си.

Организатори на турнира са община Созопол и спортните клубове "Олимп" и "Киборг".

През септември Хасково пък ще бъде домакин на финалния етап от Републиканския шампионат по силов трибой.