Биатлонистите ни влязоха в топ 10 по нации

Силното представяне на биатлонистите ни в първите четири кръга за Световната купа вкара България в топ по нации във временното класиране.

След стартовете в Оберхоф нашите са точно десети и ако задържат позицията, то от новия сезон ще имат още една квота при мъжете. Страните между 6-о и 10-о място в крайното ккласиране заявяват седем биатлонисти, докато в състезание могат да участват петима.

През миналия сезон България завърши 14-а и затова сеза заявяваме шестима, а на старт застават четирима.

Най-предно класиране индивидуално има Владимир Илиев, който е 28-и със 147 точки. Красимир Анев е 41 със 71, Антон Синапов е 77-и с 4 т., а Димитър Герджиков е 80-и с 3. Радостното е, че всички са добавили по нещо в актива ни по нации.

Източник: offnews.bg