11°
Haskovo.NET
Начало Новини Справочник Обяви Видео Галерия Игри Вицове Сайтове Афиш Търсене
  Хасково | Светът | България | Анализи и коментари | Пари | Спорт | Автомобили | Любопитно | Лайф | Наука | Технологии | GSM | Музика | Филми | Култура | Ъндърграунд |

    Новини / GSM

най-четени най-коментирани
Обяви от Haskovo.net

Собственикът на "Глобул" търси 700 млн. евро

публикувана: 21-01-2012 14:04 ч. Увеличи шрифта Намали шрифта



+0 -4
прочетена: 1353 пъти

Най-голямото телекомуникационно дружество в Югоизточна Европа има натрупан средносрочен дълг от 3.4 милиарда евро и управлението на компанията е изправено пред предизвикателството да го намали бързо, за да може да избегне фалита.

Новината съобщи сайтът grreporter.info във връзка с проблемите за оцеляване, пред които е изправена гръцката ОТЕ, собственик на българския мобилен оператор "Глобул" чрез дружеството си "Космоте".

Излизащото на български език в Гърция онлайн издание твърди, че ОТЕ се бори за оцеляване и търси 700 милиона евро допълнително финансиране.

Изпълнителният директор на ОТЕ Михалис Цамаз определя сегашния период, който преминава гръцката икономика, като пясъчна буря. В нея все още не се вижда с яснота бъдещето и единствената сигурна стратегия е намаляването, ако не и зануляването на корпоративния дълг.

От сайтът grreporter.info цитират Цамаз, според когото най-големият акционер след държавата - германската Deutsche Telekom, няма да вземе участие в оздравителния процес.

Оптимизирането на разходите ще засегне заплащането и незабавно ще бъдат премахнати задължителните 13-та и 14-та заплати, след като това бъде узаконено от парламента.

Компанията има общи задължения, които достигат до 5 милиарда евро, от които 3.4 милиарда евро трябва да бъдат погасени до февруари 2014. 640 милиона евро трябва да се платят през 2012, 2.1 милиарда са задълженията към външни кредитори с падеж 2013 и след това остават още 500 милиона евро за плащания през април 2014.

Изпълнителният директор на гръцкия телекомуникационен гигант признава, че компанията не може със собствени сили да изплати идващите задължения и няма да се размине без частично кредитиране, за да покрие дълговете си. Най-голямото притеснение е дали банките най-сетне ще "отворят кранчето" за финансиране на предприятията или стагнацията ще продължи.

Още по темата:

Майка: Събирач на дългове плаши 10-годишната ми дъщеря! Преглед на националния печат

Дянков глоби кмет за дълговете на общината

Баща погаси хазартен дълг с дъщеря си

Плащаме дългове за парно, ток и вода до 3 г. назад

Паяци ще плащат дълга на пазара към банка „Алианц”

Държавата се захвана да помага на сираче в дълг

Европът се отказа от 500 000 лв. лихва, споразумя се с общината

Разкриват досиетата на кредитните милионери. Преглед на националния печат

Погват кредитните милионери

Студенти продават лицата си, за да платят дълг

 
Източник: blitz.bg



Реклама


Коментирай:
 
Име:
Електронен адрес:  
  captcha  
Код:  

Екипът на Haskovo.NET ви благодари, че използвате кирилица. В случай, че коментарът Ви съдържа нецензурни квалификации и лични нападки, или обида на расова, сексуална, етническа или верска основа, той ще бъде изтрит от редакторите на сайта.
 

Господ винаги откликва на молбите ни! Но понякога отговорът му е "не"...   
Tyxo.bg counter Add to Google Copyright © 2002 - 2012 Haskovo.NET | ЕКИП | ЕТИЧЕН КОДЕКС | уеб разработка + дизайн на ЕСКОМ ООД   
www.areabg.com