5 медала за ориентировачите на "Компас 1994" от Купа "Сакар"

Изображение 1 от 6

5 медала спечелиха състезателите на хасковският клуб "Компас 1994" от Националното състезание по спортно ориентиране за Купа "Сакар 2019", провело се в харманлийското село Черепово в рамките на три дни.

Златен медал спечели Даяна Попова във възрастовата група до 18 години. Трети места заеха Ванеса Бачварова (до 12 години), Ивана Йорданова (до 14 години), Николай Попов (до 40 години) и треньорът в хасковския клуб Тодор Стратиев (до 70 години).

Достойно се представиха още Даниел Йорданов, Димчо Фърталев, Димитър Йорданов, Христина Дюлгерова и Дияна Янева.

Всички състезатели имат заслуга за престижното 5-то място в комплексното класиране след силните клубове на София, Търговище,
    Варна и Русе.

В състезанието участваха повече от 350 състезатели от 33 клуба от страната и 4 клуба от Турция. Трасетата бяха разработени в силно пресечен и каменист терен, изобилстващ с множество монолитни скали, разположен северно от село Черепово. Класирането беше общо от трите старта - две средни дистанции и една, която пък бе контролно за националните отбори за възрастите от 16 до 21 години.