Григор Димитров загуби сет, но спечели битката с Куевас

Григор Димитров загуби сет и във втория си мач на Australian Open, но отново показа увереност и се справи с предизвикателството, което му отправи уругваецът Пабло Куевас.

Българският тенисист спечели с 6:3, 6:7 (5), 6:3, 7:5 след 2.49 часа и се класира за третия кръг. Следващият му съперник е италианецът Томас Фабиано, който заема 102-ото място в световната ранглиста.

Високият 173 см Фабиано спечели драматична победа с 6:7 (13), 6:2, 6:3, 3:6, 7:6 (5) срещу Рейли Опелка. Борбеният италианец издържа на мощната игра на 211-сантиметровия американец, който направи цели 67 аса и излезе пети във вечната класация по директни точки от сервис в един мач.

Победителят от мача между Димитров и Фабиано ще срещне Андреас Сепи или Франсис Тиафо в спор за място в четвъртфиналите на първия за годината турнир от Големия шлем.