Сестри Стоеви с триумф в Глазгоу

Габриела и Стефани Стоеви триумфираха на състезанието  на двойки от силния турнир по бадминтон от сериите Супер 100 в Глазгоу. Хасковлийки излязоха  в състезанието, което е с  награден фонд 75 хиляди долара, без загубен гейм.
На финала силната  българска двойка се наложиха над №3 в схемата -французойките Емили Лефел и Ан Тран с 21:16, 21:9. Това е четвъртата победа на сестирите над тези съперннчки през тази година.

"Играхме тактически правилно и сме щастливи, че спечелихме финала. Гордея се със сестра ми, която беше с контузия, но даде всичко от себе си", каза Габриела Стоева след мача.Последното участие на Стоеви за сезона е на заключителния турнир на най-добрите в света HSBC BWF World Tour Finals 2018, който ще се проведе от 12 до 16 декември в Гуанджоу, Китай, и е с награден фонд 1,5 милиона долара.