20 медала и купи идват в Хасково от Държавното по аеробика

20 медала и две купи завоюваха за Хасково двата местни отбора -„Мега спорт“ и „Виолена спорт“ на Държавно отборно първенство по спортна аеробика в Асеновград.

12 от медалите на първенството ще красят витрините на „ Мега спорт“.

За клуб във възрастова група 7-8 години Стефани Лечева завоюва три медала. Тя спечели бронз в индивидуалната надпревара, взе и злато при тройките заедно с Неда Запрянова и Мария Вълчева. Лечева, Запрянова, Вълчева и Селин Халим,Анджелина Карева се окичиха със среброто при групите. Бронзът е за съотборничките им Мишел Михайлова, Никол Найденова,Алейна Хасан,Дария Русева, Антония Благоева.

На „сребърното“ и „бронзовото“ стъпала във възрастовата група 9-11 години в категорията индивидуално момичета се качиха Кристина Костова и бронз за Нелиз Нури.

В същата възраст медал за Хасково с цвят на сребро донесе от индивидуалната надпревара при момчетата Атанас Благоев. Заедно с Костова в категория двойки се окичиха със сребърен медал.

Сребро и за тройката Нелиз Нури,Атанас Благоев и Кристина Костова.

В категория групи бронзов медал за Нелиз Нури, Атанас Благоев, Кристина Костова, Бурджу Бахри и Айшин Мустафа.

При 15-17 годишните златни медалистки при тройките са Дамла Арабаджи, Християна Кайрякова и Нели Ташева. Бронзов медал спечели Дамла Арабаджи в индивидуалната надпревара, грешка в изпълнението я лиши от първото място,което извоюва на квалификациите.

С две купи за отборно класиране-сребърна при 12-14 г. и бронзова при 9-11 г., и осем медала се връщат спортистите от „ Воилена спорт“.

Нели Ташева завоюва при 15-17 г. -сребро в индивидуалната надпревара и злато при тройките с две състезателки от другия хасковски клуб.

Златният медал в индивидуалната надпревара на 7-8 годишните е за Калин Минчев. Злато извоюва той с партньорката Виктория Бакърджиева при двойките.

При 9-11 г. сребърен медал спечелиха при групите Селин Шефкед,Криси Панчева, Дара Стефанова,Миша Николова,Габриела Тодорова и бронз за ТР Селин Шефкед, Криси Панчева и Дара Стефанова. В същата категория, но във възраст 12-14 г. среброто е отново за състезателите на „Виолена спорт“: Тиана Заркова,Кристина Ванчева,Рая Русева, Мария Арсова и Деница Колева. С бронз се окичика Тиана Заркова, Кристина Ванчева и Рая Русева при тройките.