„Борислав“ започна първенството с убедителна победа

В първия кръг на Шампионата 2018/2019 година „Борислав“ - Първомай надделя над „Сокол“ - Марково с убедителното 3:1.

Футболистите играха под ръководството на Мартин Здравчев и Димитър Кенлешев, които спешно трябваше да поемат треньорските функции от напусналия по семейни причини Спас Колев.

Мачът от първия кръг на „В“ Югоизточна група се игра на градския стадион в Първомай, пред повече от 300 човека публика.

Домакините започнаха вихрено и Валентин Добревски отбеляза още в 90-ата секунда на мача. Гостите върнаха попадението в 14-а минута, но това не притесни бориславци. Само 7 минути по-късно Ангел Здравчев възстанови надмощието на домакините.

Георги Стайков постави точка на спора в 75-ата мин. И оформи крайното 3:1.

С този резултат „Борислав“ се нарежда на 2-о място във „Югоизточна трета лига“ заедно с още два отбора – Атлетик (Куклен) и Розова долина (Казанлък). В следващия кръг първомайци ще гостуват на преките си съперници от Куклен.