Нова драматична победа и Гришо е на ¼-финал в Торонто

Григор Димитров записа втори драматичен успех на "Мастърс" турнира в Торонто. Българинът се наложи със 7:6(1), 3:6, 7:6(4) над 20-годишния американец Франсис Тиафо в двубой от третия кръг на Rogers Cup.
С победата си Гришо успя да подобри представянето си през миналата година в тази надпревара, когато отпадна именно на тази фаза след загуба от Робин Хаасе.
Българинът показа както някои от най-добрите си страни в мача срещу Тиафо, така и някои сривове, които можеха да му костват ново поражение. Гришо обаче показа здрави нерви, преодоля спада от средата на втората и началото на третата част и успя да се поздрави с крайния успех.
Двамата тенисисти не бяха играли помежду си досега. Тиафо е №41 в световната ранглиста към момента. Както е ясно в предишния кръг Григор отново трябваше да мине през драмата на тайбрека в третия сет, но спечели срещу традиционно неудобния си съперник Фернандо Вердаско.
На четвъртфиналите Димитров ще се изправи срещу победителя от двубоя между Кевин Андерсън и Иля Ивашка.
Източник: bgtennis