Гришо стартира с успех на „Ролан Гарос“

Григор Димитров започна с отлична трисетова победа участието си на „Ролан Гарос“ 2018, посочва gong.bg

В първия мач от програмата на централния корт „Филип Шатрие“ българинът победи с 6:1, 6:4, 7:6(1) египтянина Мохамед Сафуат.

В четири от досегашните си седем участия в Париж Григор бе отпадал в първи кръг. Този път обаче това не се случи след един спокойно проведен двубой от българския тенисист. До 6:1, 4:0 на корта сякаш имаше само един тенисист, но впоследствие Сафуат вдигна нивото, Григор също допринесе с лек спад и това направи мача до края интересен и изпълнен с класни разигравания. Нямаше обаче съмнения кой е по-добрият на корта и в крайна сметка след малко над 2 часа игра Димитров си осигури място във втори кръг. Там негов съперник ще бъде победителят от мача между Николас Джари и Джаред Доналдсън.

Всъщност Григор трябваше да играе срещу Виктор Троицки. Само че сърбинът се отказа в последния момент поради контузия и Сафуат влезе в основната схема като "щастлив губещ". За него това бе първи мач в основна схема на турнир от Големия шлем, а за Египет първи представител на това ниво от 1996 година. Само че Григор продължи спортната мъка на нацията, която няколко часа по-рано видя как националният герой Мохамед Салах се контузи във финала на Шампионската лига, а неговият Ливърпул загуби от Реал Мадрид.

Сафуат научи, че ще играе срещу Димитров непосредствено преди двубоя и в началото определено притеснението си личеше. Българинът пък започна отлично и набързо спечели първия сет с 6:1, след което поведе с 4:0. Оттук насетне обаче египтянинът започна да показва класата си, а в същото време и Григор допусна спад в нивото. Съперникът върна единия пробив и дори имаше брейкбол, за да върне и втория. Четвъртият в схемата все пак запази аванса, взимайки втория сет. В третия играта бе равностойна като в трудните моменти Сафуат играеше много солидно. Така той отрази четири брейкбола, включително три последователни при 4:4. В крайна сметка се стигна до тайбрек, но в него Григор бе много прецизен и закономерно стигна до успеха.

Източник: dariknews.bg