ВК "Раковски" се наложи над "Левски" с 3:1

Победа постигнаха жените на ВК "Раковски"  в първия си мач, игран в обновената спортна зала “Младост” в Димитровград тази вечер. В контролна среща те срещнаха отборът на "Левски" и се наложиха с 3:1 гейма (23:25 25:22 25:21 25:19). Припомняме, че възпитаничките на треньора Габриела Айшинова победиха "Левски" в женския ни шампионат преди седмица с 3:0 гейма.

Сред гостите, наблюдаващи срещата тази вечер бе президентът на Българската федерация по волейбол Данчо Лазаров. Той бе на мнение, че залата е в отлично състояние след ремонта. Сподели, че община Димитровград е подала заявка за домакинството на турнира за Купата на България, който ще се проведе по Коледа.

В началото на следващата седмица от федерацията ще решат кой град ще бъде домакин на турнира. Следващата среща на ВК "Раковски" е на 18 ноември в зала "Младост". Тогава тук ще гостува отборът на "Марица" - Пловдив. Мачът ще започне в 18:00 часа

Източник: Dimitrovgrad.bgvesti.NET