Злато и сребро донесе Христомира Поповска

Със златен и сребърен медал се завърна състезателката на „Атлет“ Христомира Поповска от международния турнир по бадминтон е Днепропетровск за 19 годишни. Състезанието е от европейския календар и събра състезатели от 13 държави, от 3 континента.

На финал при девойките се срещнаха две българки – Христомира и Мария Делчева от София. Христомира отстъпи с 2: 0 и среброто остана за нея. По пътя си до там, тя надигра съпернички от Румъния, Украйна и Молдова.

На финала на двойки девойки Христомира и Мария отново се срещнаха, но този път двете бяха заедно срещу двойка от Румъния. Безапелационно българките ги надиграха и и завоюваха златото.

След ден 2 момичета и три момчета с треньор Илиян Кръстев заминават на лагер в Индонезия, като по-късно ще се участват и на световното първенство по бадминтон.

Състезателките на „Атлет“ Михаела епишева, Калояна Налбантова, Цветина Попиванова и Елеонора Иванова ще играят на международния турнир в Пазарджик, а слд седмица замнават за Тренчин, Словакия.