Гришо размаза Села и е на 1/8-финал на "Уимбълдън"

Българинът ще се изправи срещу Федерер на осминафиналите

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Уимбълдън, след като победи Дуди Села с 6-1, 6-1 и отказване на израелеца в мач от третия кръг на надпреварата, информира БГНЕС.

Българският тенисист продължи с великолепното си представяне от миналия двубой срещу Маркос Багдатис и тотално надигра Села. Световният номер 90 взе откриващия гейм на срещата, но след това Димитров спечели шест поредни гейма, за да поведе в резултата.

Села поиска медицински таймаут, но това не му помогна и във втората част картинката не се промени. Гришо отново надделя с 6-1, след което съперникът му обяви, че не може да продължи да играе и се отказа.

По този начин хасковлията спечели срещата за точно един час игра и вече е на осминафинал, където може да срещне 7-кратния шампион Роджър Федерер, който по-късно днес играе с германеца Миша Зверев.