Бронз за Весела Бръмчева от Държавното по борба в Сливен

Хасковската боркиня Весела Бръмчева спечели пореден медал от тепиха в Сливен. От Държавния личен отборен шампионат за жени младата състезателката се окичи с бронзово отличие в категория 55 кг. Това е и единственият медал за представителите на местния спортен клуб по борба „Ангел войвода”.

„Въпреки крехката си възраст Весела се пребори с доста по-големи състезателки от нея и ни зарадва много”, коментира единият от треньорите в клуба Петю Кирев. Той припомни, че от тази година възпитаничката му се бори в групата на жените, където напредва бързо. На Държавния шампионат през зимата тя се класира на пето място.

В надпреварата в Сливен съотборничката й Силвия Митева остана на осмо място при 48-килограмовите.

Без медали останаха и четирима хасковски борци в групата на мъжете – Тунай Бекир (71 кг), Георги Бояджиев (85 кг), Стоян Чобанов (66 кг), който е и треньор в клуба и Асен Табаков (98 кг).